رمز و راز مدار ثروت و ۵ راهکار قرارگیری در آن

رمز و راز مدار ثروت و ۵ راهکار قرارگیری در آن

ثروت، مفهوم محبوبی است؛ از پیر گرفته تا جوان، از کودک تا بزرگسال، زن و مرد، همه عاشق این هستند که روزی به ثروت دست پیدا کنند. ثروت رویایی است که هر شخص عاقل و بالغی در سر می‌پروراند و آرزو دارد روزی به آن دست پیدا کند؛ همه جای دنیا هم این چنین است. همه در زندگی کار می‌کنند، تلاش می‌کنند، خلاقیت به خرج می‌دهند، سرمایه‌گذاری می‌کنند، ریسک می‌کنند و… تا بتوانند به همین ثروت دست پیدا کنند. مدار ثروت می‌تواند تعاریف مختلفی داشته باشد؛ چه مادی، چه معنوی.

ثروت گاهی از جنس مهر و محبت و صمیمت است، گاهی از جنس آرامش و یا صبر است؛ گاهی نیز از جنس پول است، از جنس حساب بانکی پر و پیمان است و از جنس درآمدی دلاری، طلا جواهر فراوان است. هرچند که هر دو در نزد ما ارزشمند هستند، اما ثروت مادی همیشه بیشتر خواهان داشته و همینطور هم باقی خواهد ماند. اتفاقا موضوع مقاله امروز از وبسایت آموزشی افشین فاتح نیز به همین ثروت اختصاص دارد.

با نگاهی به عنوان مقاله، حتما شما هم تا به الان کنجکاو شده‌اید که اصلا مدار ثروت چیست و چه معنایی دارد؟! در این مقاله، ما قصد داریم تا قدرت ذهن و فکر را به ثروت و ثروتمند شدن گره بزنیم؛ چه باور کنید چه نه، توانایی ذهن شما بیشتر از حد تصور شماست و همین توانایی، قدرت آن را دارد که برای شما ثروت نیز به همراه داشته باشد. می‌گویند هرآن چیزی که هستید، حاصل تفکرات شماست، امروز به شما خواهیم آموخت که چگونه فکر کنیم تا پولدار شویم!

برای کسب اطلاعات بیشتر در صورت تمایل می توانید مقاله کتاب اسرار ذهن ثروتمند را مطالعه کنید.

 

مدار ثروت چیست؟

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، منظور از «ثروت» در این گفتار، همان ثروت مادی و اقتصادی است. ثروت اقتصادی و مادی، می‌تواند معیاری برای تعیین جایگاه اجتماعی افراد باشد؛ هرپند که این مسئله نسبی است، اما در جامعه‌ی امروز، ثروت کارکردهای فراوانی دارد، از جمله اعتبار، احترام و غیره. از همین روست که افرد بسیاری، دائما برای کسب ثروت، در تلاش هستند.

اما منظور از مدار ثروت و قرار گرفتن در آن چیست؟ بگذارید کمی موضوع را باز کنیم و بسط دهیم. باوری در جامعه وجود دارد که می‌گوید برای رسیدن به ثروت، باید تلاش کرد، باید فداکاری کرد، درس خواند، علم و دانش کسب کرد، گاها چند شیفت کار کرد و پشتکار به خرج داد؛ در نهایت نیز با اندکی شانس یا یک پارتی‌بازی کوچک (!) می‌توان به ثروت و موفقیت دست یافت. خب این ادعا درست است؛ ولی بگذارید حقیقت را من به شما بگویم، این عوامل فیزیکی، هر اندازه که حضوری پررنگ در زندگی افراد داشته باشند، باز هم دلیل اصلی ثروتمند شدن و قرار گرفتن در مدار ثروت نیستند.

در اصل، به باور و البته تجربه‌ی بسیاری از افراد، راز ثروتمند شدن و به قول معروف، سرازیر شدن پول و ثروت در زندگی آن‌ها، چیزی نیست جز تغییر نگرش، ذهنیت و طرز تفکرشان. بسیاری باور دارند که تنها با تغییر شیوه تفکر، می‌توان در مدار ثروت قرار گرفت و پول را به زندگی «جذب» کرد. بگذارید اینطور بگویم، تنها کافی است که اندکی از قانون جذب اطلاع حاصل کنید و طرز فکر خود را روی فرکانس جذب ثروت تنظیم کنید؛ آنگاه خواهید دید که چه تغییراتی در زندگی شما به وجود خواهد آمد.

قانون جذب چیست؟

قرار گرفتن در مدار ثروت، نیازمند آن است که ابتدا، قانون جذب را در زندگی خود پیاده کنیم. لازم است تا اصول و قوانین جذب را بدانیم، آن‌های را تمرین کنیم، بر آن‌ها مسلط شویم و به آن اعتقاد داشته باشیم. جالب است بدانید که قانون جذب، مفهوم تازه و نوظهوری نیست و قدمت فراوانی دارد. عده‌ای قدمت آن را به زمان بودا نسبت می‌دهند و این جمله از بودا را سرآغاز مفهوم جذب معرفی می‌کنند:

«انسان هر آنچه که هست، حاصل تفکرات اوست؛ ذهن همه چیز است، انسان به هر آنچه که فکر کند، به همان تبدیل خواهد شد.»

حتی فراتر از آموزه‌های بودا، در کتب مقدس باستانی و متون به دست آمده از همان دوران و حتی فلاسفه‌ی باستانی نیز به قدرت تفکر در انسان باور داشته‌اند. از این منابع، اینطور بر می‌آید که ذهن انسان، مدام در حال تفکر است؛ نتیجه‌ی هر تفکر، به وجود آمدن احساس در اوست و نتیجه‌ی احساسات، کاهش و یا افزایش انرژی و ارتعاش بدن است. هر کدام از این انرژی‌ها نیز مشابه خودشان را جذب می‌کنند. (در بخش بعدی درباره این مشابه‌ها بیشتر خواهید خواند).

کاهش فروش/ افزایش تبلیغ

به طور مثال، اگر فکر ما تنها حول مسائل مثبت بگردد، احساس مثبتی نیز در ما بروز خواهد کرد. این احساس مثبت، انرژی مثبت را به وجود خواهد آورد و این انرژی مثبت، در نهایت خود باعث جذب هر چیز مثبت در زندگی ما خواهد بود. قرار گرفتن در مدار ثروت نیز به همین صورت است؛ لازم است که ابتدا تفکر خود را اصلاح کنیم، بعد احساس و در نهایت نیز خواهیم دید که با اصلاح تفکر، پول و ثروت به زندگی ما جذب خواهد شد.

قانون جذب و ارتباط آن با مدار ثروت

قانون جذب و قرار گرفتن در مدار ثروت، با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند. بدین معنا که برای قرار گرفتن در مدار پولدار شدن، ابتدا لازم است که تا حدودی، از قانون جذب اطلاع حاصل کنید و بر آن مسلط شوید. به زبان ساده،

قانون جذب بیان می‌دارد که: «در زندگی، چیزهای مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند و چیزهایی که متفاوت هستند، یکدیگر را دفع.»

به عبارت دیگر، برای اینکه ثروت را به زندگی خود سرازیر کنیم، لازم است که شباهت‌های خاصی را ایجاد نماییم. حال منظور از این شباهت‌های چیست؟

همانطور که گفتیم، همه چیز به طرز تفکر شما و دیدی که به جهان اطراف خود دارید، بستگی دارد. دنیای پیش روی ما چند بعدی و چند وجهی است و هر کسی، از نقطه نظر خود به آن نگاه می‌کند. ثروتمندان ثروتمند هستند، چون دید آن‌ها به جهان پیرامونشان درست است؛ ثروتمند هستند، چون شباهت‌های لازم را برای جذب پول در زندگی خود ایجاد کرده‌اند. در عوض افرادی که در مدار ثروت قرار نگرفته‌اند، یا اصلا نوع دید و تفکر خود را تغییر نداده‌اند، یا اینکه تفکرشان نسبت به ثروت، اشتباه است.

اکنون درک این مسئله و چگونگی قرار گرفتن در مدار ثروت، اندکی آسان‌تر است. برای اینکه بتوانید اصول و قانون جذب را به کار بگیرید، باید شباهت‌هایی در زندگی ایجاد کنید، باید خودتان را به جای ثروتمندان بگذارید و مانند آن‌ها فکر کنید، باید طرز دید خود را به دنیای بیرون عوض کنید. باید تصور کنید و وجود ثروت در زندگی خود را باور کنید. لازم است که از تکنیک های تصویرسازی ذهنی کمک بگیرید در نهایت، شاهد سرازیر شدن پول و قرارگیری در مدار ثروت خواهید بود.

5 راه برای قرارگیری در مدار ثروت

با توضیحاتی و تعاریفی که تا الان به شما ارائه دادیم، حال، خوب می‌دانید که برای قرارگیری در مدار ثروت، پیش از هر چیز لازم است که طرز تفکر خود را تغییر دهید و مثل ثروتمندان فکر کنید. این تغییر نگرش، همان قانون جذب است و در نهایت، می‌تواند پول و ثروت برای شما به ارمغان بیاورد.

در ادامه، 5 راهکار و تمرین مهم برای قرار گرفتن در مدار ثروت را در کنار هم بررسی خواهیم کرد. به کمک این راهکار، شما به صورت غیرمستقیم قانون جذب را زندگی پیاده خواهید کرد و در نهایت، در مدار ثروت قرار خواهید گرفت:

1. تصور کنید به اندازه کافی و حتی بیشتر از نیاز خود پول دارید

بنا بر قانون جذب و مدار ثروت، اگر در زندگی خود مدام از بی‌پولی یا کم‌پولی رنج می‌برید، دلیلش آن است که در ذهن و تفکرات خود نیز مدام به بی‌پولی فکر می‌کنید؛ بی‌پولی را در ذهن تصویرسازی می‌کنید. احتمالا شما هم تا به حال این جمله از مادر خود شنیده‌اید که می‌گوید: «زیاد به فلان چیز فکر نکن، سرت میاد!» در مورد شرایط مالی و اقتصادی نیز دقیقا به همین صورت است.

 • در عوض برای قرار گرفتن در مدار ثروت، لازم است که تفکر خود را 180 درجه تغییر دهید:
 • تصور کنید که به اندازه کافی یا بیشتر از حد نیاز پول دارید.
 • تصور کنید که همان پول را حسابی و بیشتر از حد همیشگی پول خرج می‌کنید.
 • در ذهن خود ثروت و لذت خرج کردن پول بدون نگرانی را تصویرسازی کنید.

می‌گویند که با پول درآوردن نمی‌توان موفق شد، بلکه این افراد موفق هستند که پول در می‌آورند؛ اولین قدم برای رسیدن به موفقیت، اصلاح فکر است. به همین منوال، خواهید دید که با تغییر طرز تفکر و با استفاده از قدرت تخیل، تا چه اندازه تغییرات بزرگی در زندگی شما حاصل خواهد شد. به قول معروف، وصف العیش، نصف العیش!

ایجاد و حفظ انگیزه با 17 راهکار عملی و کاربردی

2. شکرگزار باشید و قدر پولی که دارید را بدانید

شکرگزاری در تمام ابعاد زندگی و نه فق در بحث مالی و اقتصادی، امری بسیاری پسندیده است. از نظر علم روانشناسی نیز این کار به شدت توصیه می‌شود و می‌تواند در نهایت، آرامش‌ خاطر و آسودگی ذهنی برای افراد به همراه داشته باشد.

اما جالب است بدانید که برای قرار گرفتن در مدار ثروت نیز، شکرگزاری بسیار تاثیرگذار است. زمانی که شما شکرگزار وضعیت فعلی خود هستید و قدر هر آنچه که دارید را می‌دانید، در اصل به وسیله‌ی تفکر و احساس خود، در حال ارسال انرژی مثبت به جهان اطرافتان هستید.

این انرژی مثبت، باعث می‌شود تا ارتعاشات هماهنگ بیشتری با فرکانس‌هایی که می‌خواهید، ساطع کند. در نهایت، به لطف قانون جذب و البته قدرت فکر و ذهن خود شما، نه تنها هر آنچه که دارید در زندگی‌تان حفظ خواهد شد، بلکه افزایش نیز خواهد یافت و حتی علاوه بر ثروت و پول، سلامتی، شادی، آرامش و خوشبختی و… نیز می‌تواند به زندگی شما سرازیر شود.

3. بعد از تصویرسازی، نوبت وانمود کردن است

در بخش‌های پیشین از تصویرسازی و قدن تصور برایتان صحبت کردیم و گفتیم که این تصویر ذهنی، تا چه اندازه می‌تواند در قانون جذب و قرارگیری در مدار ثروت مفید باشد. اما اکنون باید بگوییم که تنها تصویرسازی ذهنی کافی نیست و این تصور، باید به نوعی به عمل تبدیل شود. شما به «باور» نیاز دارید، و باید طوری رفتار کنید که راستی راستی باورتان شود فرد ثروتمندی هستید.

برای اینکه بتوانید مسیر این باور را هموار کنید، وانمود کردن بهترین راهکار است. بنشینید و با خود فکر کنید، ویدیوهای مختلف تماشا کنید، کتاب بخوانید و یا اصلا به پیج افراد ثروتمند سر بزنید. ببینید که این افراد، چگونه رفتار می‌کنند، چگونه صحبت می‌کنند، چه اخلاقی دارند؛ بعد از آن، شما هم رفته رفته آن رفتار و منش را در زندگی خود بگنجانید.

اما چرا وانمود کردن برای قرار گرفتن در مدار ثروت اینقدر مهم است؟ زمانی که شما صرفا ثروتمند بودن را تصویرسازی کرده و تصور می‌کنید، ولی در عمل کاری انجام نمی‌دهید، ارتعاشات و فرکانس مغزی شما، به درستی ارسال نمی‌شود؛ پس از کائنات نیز نمی‌توان انتظار پاسخ درخور و مناسب داشت. اما اگر وانمود کردن و عمل کردن را نیز با تصویرسازی همراه کنید، آنگاه ارتعاشات به بهترین شکل ممکن ارسال می‌شوند و آن زمان، تنها باید منتظر بمانید تا قانون جذب کارش را بکند.

البته ناگفته نماند که اینجا، استفاده از عبارات تاکیدی و قدت تلقین، می‌تواند بسیار مفید باشد. در بخش‌های بعدی، فهرستی از عبارات تاکیدی را نیز برایتان ذکر خواهیم کرد.

4. لذت و آرامش بعد از ثروت را اکنون احساس کنید

اندکی با خودتان خلوت کنید ببینید که اگر به ثورت دست پیدا می‌کردید و به هر آنچه که می‌خواستید می‌رسیدید، چه احساسی داشتید؟ احساس آرامش؟ لذت و آسودگی؟ امنیت یا آزادی؟ یا همه در کنار هم؟ سعی کنید تمام این احساسات را همین حالا احساس کنید.

تصور این احساسات پیش از رسیدن به، مزه‌ی آن‌ها زیر دندان‌تان می‌گذارد و شما که اکنون تا حدودی چنین احساسات خوشی را تنها با قدرت ذهن خود تجربه کرده‌اید، تمام تلاشتان را خواهید کرد که آن‌ها را به واقعیت تبدیل کنید. به عبارت دیگر، تصور احساسات بعد از ثروتمند شدن، نوعی انگیزه برای شما خواهد بود تا تلاش کنید و خود را به مدار ثروت نزدیک کنید.
همانطور که پیشتر در این مقاله به کرّات ذکر کردیم، تفکر و احساسات، کلید اصلی در قانون جذب و از آن مهم‌تر، قرارگیری در مدار ثروت هستند.

5. پول و ثروت را چندان جدی نگیرید

یکی از مهم‌ترین راهکارهای رسیدن به ثروت و قرار گرفتن در مدار آن، این است که پول را چندان جدی نگیرید و آن به را عنوان هدفی دست نیافتنی نگاه نکنید. فکر نکنید که پول و ثروت فرسنگ‌ها از شما فاصله دارد و شما هر اندازه که هم تلاش کنید، به آن نخواهید رسید. این تفکر غلط است.

به علاوه، پول را آنقدرها هم ارزشمند فرض نکنید، خیال نکنید که پول گنج کمیابی است و باید از آن چهارچشمی مراقبت کنید. حتما شنیده‌اید که می‌گویند، پول همان چرک کف دست است! شما هم با این نگرش به پول نگاه کنید و به نوعی، پول و ثروت را دوست خود در نظر بگیرید. از خرج کردن آن نترسید و با پول خود راحت باشید.

باز هم به سراغ تصور بروید، برای خودتان داستان بنویسید و در آن ذکر کنید که اگر ثروتمند بودید، با پولتان چه می‌کردید؛ همه چیز را در ان توضیح دهید و بعدا هر از چندگاهی، چیزهای تازه‌ای به آن اضافه کنید و آن را مرور کنید. تمامی این کارها در کنار هم، باعث می‎شوند ارتعاشات را برای جذب پول در زندگی و قرار گرفتن در مدار ثروت، به شدت افزایش دهید.

خلاصه کتاب بازاریابی چریکی (دانلود PDF)

جملات تاکیدی برای قرارگیری در مدار ثروت

برای قرارگیری در مدار ثروت و جذب پول، ذهن بزرگترین و مهم‌ترین سلاح ماست. با همین ذهن و با قدرت تفکری که داریم، می‌توانیم کوه را هم جابه‌جا کنیم. اما نکته‌ی جالبی که در این میان مطرح است، آن است که ذهن ما، بسیار جذاب است. می‌تواند به راحتی گول بخورد و هر آنچه که خودمان می‌خواهیم را انجام دهد یا تصور کند، حتی بر سایر ارگان‌های بدن و محیط پیرامون نیز تاثیر بگذارد.

یکی از همین قدرت‌های ذهن، قدرت تلقین و تاکید است. تلقین و تاکید، برای قرارگیری در مدار ثروت بیشتر از آنچه که فکر کنید تاثیرگذار هستند. در این میان اما جملات تاکیدی، می‌توانند ابزاری برای تحریک قدرت تلقین ذهن باشند.

فهرستی از بهترین جملات تاکیدی برای جذب ثروت، به قرار زیر است:

کائنات تامین‌کننده‌ی دائمی پول برای من است و من همیشه پول کافی خواهم داشت تا نیازهایم را برطرف کنم.

هر فعالیتی که انجام دهم، برایم پول به ارمغان می‌آورد و همیشه پولدار هستم.

 

موجودی حساب بانکی من هر روز افزایش می‌یابد و همیشه به اندازۀ کافی پول دارم.

 

من و پول دوست هستیم و رابطۀ ما هرگز به هم نخواهد خورد.

 

من یک آهنربای پول هستم و همیشه آن را به سمت خودم جذب می‌کنم.

 

من هر روز پول زیادی جذب و پس‌انداز می‌کنم.

 

من پذیرای بهترین چیزها در زندگی‌ خود هستم.

 

کیف پول من سرشار از پول است.

 

زندگی من خیلی راحت است.

 

من به پول خوش‌آمدگویی می‌کنم.

 

من پذیرای پول هستم و آن را به زندگی‌ خویش راه می‌دهم.

 

پول همانند خوردن، نوشیدن و خوابیدن، به صورت طبیعی در زندگی‌ من وجود دارد.

 

پول خودش در دامان من می‌افتد.

 

من احساس می‌کنم پولدارم.

 

من عاشق پولم و پول هم عاشق من است.

 

همین حالا و فوری پول جذب می‌کنم.

 

خوشحالم از اینکه روز به روز پول بیشتری از منابع مختلف به زندگی من وارد میشود.

 

به همین زودی پولی دریافت می‌کنم.

 

من حتی بیشتر از مقدار لازم پول دارم.

 

من مایلم، آماده‌ام و قادرم که پول دریافت کنم.

 

در همه‌جای اطرافم ثروت می‌بینم.

 

من آهنربای پول و ثروت هستم.

 

من به خاطر آن‌چه که الان دارم و آن‌چه که دریافت می‌کنم، متشکر هستم.

 

جیب‌های من همیشه پر از پول است.

 

افکار پولیِ مثبت من به حقیقت می‌پیوندند.

 

کائنات هیشه در خدمت خواسته‌های من است.

 

پول بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی من است و هیچوقت از من دور نمی‌شود.

 

پول دائماً به زندگی من وارد می‌شود و می توانم به راحتی از پس خرج خودم بربیایم.

 

آگاهی پولی من مدام زیاد می‌شود و مرا در احاطۀ پول نگه می‌دارد.

 

ثروت تماما از آن من است.

 

زندگی من پر از ثروت و خوشحالی است.

 

در هر جایی از محیط اطراف خود، ثروت می‌بینم.

 

من قطعا و بدون شک ثروت جذب می‌کنم.

 

اعتقاد دارم که اکنون ثروت زیادی به سمت من می‌آید.

 

ثروت هم درون من است، ثروت هم اطراف من است.

 

کائنات از من می‌خواهد ثروت زیادی داشته باشم.

 

من در دل ثروت زندگی می‌کنم.

 

حتی زمانی که استراحت می‌کنم نیز، ثروت به سمتم می‌آید.

 

احساس شعف باعث جذب ثروت در من می‌گردد.

 

من ثروت را به هر شکلی که باشد دوست دارم.

 

من در ثروت و پول، غنی‌تر استراحت می‌کنم.

 

بدون شک ثروت حق مسلم من است.

 

من همیشه بیش از اندازه‌ی لازم ثروت دارم.

 

 ای کائنات، از تو به خاطر ثروت فراوانم ممنونم.

 

هرچقدر بیشتر مانند ثروتمندان زندگی کنم، ثروت بیشتری جذب می‌نمایم.

 

من پذیرای ثروت در تمام حوزه‌هایم زندگی‌ام هستم.

 

من به سادگی به ثروتی که در نظر دارم، خواهم رسید.

 

من در هر شرایطی مستحق ثروت هستم.

 

من به کائنات اجازه می‌دهم تا مرا مملو از پول و ثروت کند.

5/5 - (3 امتیاز)

‫6 نظر ارسال شده در “رمز و راز مدار ثروت و ۵ راهکار قرارگیری در آن

 1. میکائیل دباغ :

  سلام، چه مقاله‌ی خوبی، حتی خوندنش حس خوبی به آدم می‌ده. من تصمیم گرفتن از جملات تاکیدی استفاده کنم، بهشون اعتقاد پیدا کردم .

  • افشین فاتح :

   درود دوست عزیز. اتفاقا تصمیم بسیار خوبی گرفته‌اید! جملات تاکیدی، ابزار بسیار خوبی برای تحریک قوه تلقین و تصور هستند. اکنون خودتان هم به خوبی می‌دانید که تاثیر تلقین و بالاتر از ان تفکر و تغییر نگرش، تا چه اندازه بالاست و چه تاثیر شگرفی در جذب ثروت و قرار گرفتن در مدار آن دارد.

 2. پژمان حیاتی :

  واقعا فکر کردن می‌تونه چنین تغییری توی زندگیمون ایجاد کنه؟ من هنوز هم دو دلم برای استفاده از این روش.

  • افشین فاتح :

   درود دوست عزیز. شما حق دارید. مفاهیمی همچون قانون جذب و قرار گرفتن در مدار ثروت، به گوش ما تازه هستند و منابع اندکی در بین سایت‌های فارسی برای آن وجود دارد. اما شاید بتوان خارج از ایران، این روش و استفاده از آن، قدمتی بسیار طولانی‌تر دارد و افراد بسیاری هستند که از آن استفاده کرده و نتیجه‌ی آن را به چشم مشاهده کرده‌اند. قدرت ذهن، موضوعی ماورایی نیست، بلکه با علم و طبیعت گره خورده است. فرضا بگوییم اصلا این راهکارها هیچ یک جواب ندهند، در پایان ضرری متوجه شما خواهد بود یا حداقل خودتان حس رضایت بیشتری از خودتان خواهید داشت؟

 3. حمیده خسروی :

  مقاله واقعا جامع بود! ولی من یه سوالی دارم. درباره‌ی مدار ثروت که حسابی توضیح دادید، اما آیا چیزی به اسم مدار فقر هم داریم؟

  • افشین فاتح :

   درود دوست عزیز. چه سوال به جا و هوشمندانه‌ای! البته که بله. در مقابل مدار ثروت، مدار فقر قرار می‌گیرد. هر آنچه درباره‌ی مدار ثروت گفتیم را برعکس کنید، مدار فقر به دست خواهد آمد. کسی که در مدار فقر قرار دارد، طرز تفکر اشتباهی دارد، مدام به بی‌پولی و فقر فکر می‌کند و به جای فرستادن ارتعاشات مثبت، ارتعاش منفی به کائنات ارسال می‌کند. بدیهی است که این فرد اگر بیشتر از آنچه که هست فقیر نشود، هیچ تغییری در زندگی‌اش نیز رخ نخواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *